Ylläpito ja tekniikka

Foorumin päävalikkoonYlläpito ja tekniikka › Leffakliseet

Leffakliseet

Edellinen sivu | 1 | Seuraava sivu

jmz

Ylläpitäjä
29 viestiä


31.07.08 klo 09:43 - linkitä tähän kommenttiin: #

Leffakliseet on avattu. Kliseet löytyvät täältä: http://www.leffatykki.com/kliseet

Ville

Tähtääjä
3577 viestiä


31.07.08 klo 14:48 - linkitä tähän kommenttiin: #

Kiva että saatiin takaisin. Olisi muuten hyvä, jos tuo kliseeosion etusivulla olisi aina uusimmat lisätyt kliseet. Minne voi muuten lähettää klisee-ehdotuksia, jos tulee mieleen? Lähetetäänkö ne ylläpidon sähköpostiin?

arska

Ylläpitäjä
2794 viestiä


31.07.08 klo 15:12 - linkitä tähän kommenttiin: #

Leffakliseissä on nyt kaikki vanhalla saitilla olleet kliseet hiukan järkevämmällä tavalla jäsenneltynä.
Kliseitä voi lähettää ylläpidon sähköpostiin yllapito@leffatykki.com ja niitä päivitetään aina välillä.

Kliseosiota kehitetään kyllä jatkossakin.

Tino

Käyttäjä
218 viestiä


31.07.08 klo 23:12 - linkitä tähän kommenttiin: #

Kauhuelokuvissa naisilla on aina korkokengät joilla he kompastelevat juuri silloin kun se pahin mörkö on perässä.

Kaikki juoksevat mörköjä omakotitalon yläkertaan piiloon, yleensä vaatekaappiin sen sijaan, että menisivät ikkunasta ulos.

Jos henkilö on peloissaan kun esim. valot sammuvat, tyttö aina huutaa jotain tyyliin "hei jerry, tämä ei ole hauskaa, lopeta jo!" luullen siis että poikaystävä on tehnyt hassun kepposen vaikka tosiasiassa mörköhän se siellä on asialla.


Nuo ovat Autoilu-otsikon alla, vaikkeivät sinne kuulu.

arska

Ylläpitäjä
2794 viestiä


31.07.08 klo 23:28 - linkitä tähän kommenttiin: #

Olivat varmaan alunperin väärässä paikassa. Otetaan listalle että siirretään.

Blaze

Käyttäjä
157 viestiä


20.08.08 klo 18:45 - linkitä tähän kommenttiin: #

http://www.leffatykki.com/kliseet/autoilu/52

Tämäpä ei ole klise vaan puhdas fakta, ainakin jenkkiautojen tapauksessa - ja kaikkien muidenkin autojen joissa on vahva ohjaustehostin. Jenkillä ajaminen on oikeasti sellaista tähtäilyä.

Nutz

Käyttäjä
8 viestiä


07.10.08 klo 18:43 - linkitä tähän kommenttiin: #

Ehehe...
Jotkut noista kliseistä on niiin totta, että ihan naurattaa :D

Edellinen sivu | 1 | Seuraava sivu